Hubertus Lubartowski 2015

Wczoraj polowaliśmy na Hubertusie Lubartowskim organizowanym po raz czwarty przez pięć zaprzyjaźnionych Kół Łowieckich.

Bór Niemce, Miś Kock, Lis Lubartów, Lubelskie Towarzystwo Myśliwskie i koło Knieja z Lubartowa.

Polował o 107 myśliwych zajmując stanowiska według specjalnych pamiątkowych kartek stanowiskowych. Jako Jaskrawy element garderoby były używane opaski z wyhaftowanym napisem „Hubertus Lubartowski 2015”

Pokot został przygotowany na złomkach świerkowych, dodatkowo udekorowanych liśćmi dębowymi. Na jego czterech narożnikach ustawiliśmy szwedzkie ognie, które zapewniły wspaniałą atmosferę podczas składania raportu z polowania. Sygnaliści odegrali odpowiednie sygnały.

Na pokocie ostatecznie znalazło się 12 dzików, dwa lisy i zając.

Królem polowania został Łukasz strzelając trzy dziki. Dwóch vice króli Darek i drugi Darek.

Zmuszeni byliśmy też rozdać medal dla króla pudlarzy, który ostatecznie otrzymał Andrzej a tak na prawdę należał się Sławkowi.

Atmosfera była wspaniała, pogoda dobra. Myśliwi i goście mogli posmakować smacznego bigosu Józia, grochówki z kuchni polowej przygotowanej przez Sławka i Mirka. Na koniec jako atrakcja wieczoru wystąpił pieczony przez Roberta dzik z kaszą gryczaną i wspaniałym sosem.

Już po raz czwarty postanowiliśmy włączyć się w akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Zebraliśmy około 25 kg. słodyczy, które zostaną przekazane do sztabu akcji przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie.

Zapraszamy za rok!

1 Komentarz