Poszukiwanie padłych dzików

W akcję zostały zaangażowane służby weterynaryjne, pracownicy Nadleśnictwa Lubartów, myśliwi z koła łowieckiego Knieja z Lubartowa, Straż Leśna, OSP w Ostrowie Lubelskim i OSP w Sernikach. Policja zabezpieczyła sąsiadujące z lasem drogi aby ograniczyć możliwość zderzenia ze spłoszonymi dzikimi zwierzętami.

Akcję poprzedziła narada przedstawicieli wszystkich uczestników poszukiwań. Zostały omówione sprawy organizacyjne. Przy udziale Nadleśnictwa i Koła Łowieckiego zostały wytypowane tereny poszukiwań.

Pomimo niskiej temperatury na odprawie stawiło się 65 osób. Pracownicy leśni i myśliwi przeprowadzili odprawę i skierowali uczestników w odpowiednie rejony poszukiwań. Same poszukiwania to nic innego jak przejście w odstępach 10 metrowych grupy osób w ściśle określonym terenie. Trzeba dokładnie obserwować to co znajduje się pod nogami.

Efektem przeszukania ponad 200 ha terenu lasu w czasie 5 godzin było odnalezienie dwóch dzików, które zostały zabezpieczone i przewiezione do badania na obecność wirusa.

Wszyscy uczestnicy po obowiązkowym odkażeniu obuwia udali się na ciepły posiłek.

Zarząd Koła dziękuje wszystkim Kolegom, którzy wzięli udział w poszukiwaniach.

 

ZK

Komentarze są wyłączone.